ویراستاری علمی و فنی-زبانی متن، کتاب، مقاله و پایان‌نامه - ترجمه یار ترجمه یار - خدمات ویراستاری تخصصی فارسی و انگلیسی برای متن، کتاب، مقاله، پایان نامه و .. ارائه می دهد. ویراستاری به دو روش ویرایش فنی و زبانی و بازنگری علمی و تخصصی انجام می شود. دپارتمان ویراستاری و چاپ - ترجمه‌یار

ویراستاری تخصصی متن انگلیسی و فارسی

ویراستاری تخصصی

یکی از خدمات اصلی ترجمه‌یار، ویراستاری تخصصی متون و محتوای انگلیسی و فارسی است. همکاران ما در دپارتمان ویراستاری، سفارشات ویراستاری شما را با دقت بالا و سرعت دلخواه شما انجام می‌دهند. خدمات ویراستاری برای کتاب‌ها، مقالات، پایان‌نامه ها، ایمیل، نامه‌های حقوقی و اداری، رزومه و ... قابل انجام است. خدمات ویراستاری در سایت ترجمه و ویراستاری تخصصی ترجمه‌یار به دو روش انجام می‌شود، که به صورت زیر تقسیم‌‌بندی شده و عبارتند از :

ویرایش فنی و زبانی :

ویرایش فنی و زبانی تمرکز بر نکات املایی، نگارشی و ظاهری اثر دارد و پس از اعمال ویراستاری فنی و زبانی از سوی ویراستاران ما در ترجمه‌یار، نوشته شما مشکلی از نظر نکات املایی، نگارشی و ظاهری نخواهد داشت. این نوع از ویراستاری برای انجام یک بازبینی نهایی نسبت به متن مقاله یا پروپوزال یا پایان‌‌نامه چه برای کاربرد‌های دانشگاهی و علمی و چه کاربرد‌های تجاری و شرکتی مناسب است.

یک‌‌دست کردن رسم‌‌الخط کلمات، اصلاح غلط‌‌های املایی، اعمال نشانه‌‌گذاری‌ ها، اعمال قواعد صحیح عدد‌نویسی، رعایت نکات فرمول‌نویسی، اعراب‌‌گذاری، کنترل اندازه و نوع قلم، رفع اشکالات دستوری، ساختاری و جمله‌‌بندی، اصلاح انحراف از زبان معیار، ابهام‌‌زدایی از عبارات نامفهوم و گنگ، کنترل پاراگراف‌‌بندی، انتخاب مترادف‌های مناسب برای کلمات غیر فارسی، روان‌‌سازی متن و ...

بازنگری تخصصی و علمی محتوا :

ویراستاری تخصصی و علمی محتوا باید توسط فردی انجام شود که به موضوع علمی محتوا کاملا مسلط باشد تا بتواند به لحاظ تخصصی ابهامات و اشکالات را اصلاح نماید. این نوع از ویرایش دشوار است از این جهت که ویراستار علاوه بر تسلط نگارشی در زمینه و گرایش متن، باید درک کاملی از محتوا بدست بیاورد. 

بازبینی و تصحیح مطالب نادرست و غیر علمی، ارائه توضیح، یاد‌آوری و یا پیشنهاد در پاورقی، حذف مطالب تکراری، نامتعارف، نا‌معتبر، غیر قابل استناد و ... .

  • جهت ثبت سفارش ویراستاری تخصصی متن، کتاب، مقاله، پایان‌نامه و ... اطلاعات ویراستاری خود را در فرم "ثبت سفارش ویراستاری" وارد کرده و ارسال نمایید.

خواندن 1231 دفعه
درباره ما
وب‌سایت ترجمه تخصصی ترجمه‌یار از سال 1395 با هدف ارائه خدمات ترجمه و ویراستاری، متناسب با نیاز اقشار جامعه، به صورت آنلاین آغاز به کار کرد و سعی کردیم بستری ایجاد کنیم تا به دور از پیچیدگی و سردرگمی، از طریق محیطی شفاف، چه به لحاظ خدمات و چه به لحاظ قیمت، توانایی‌های خود را با مشتریان گرامی به اشتراک بگذاریم.

e-namadlogo-samandehi

ارتباط با ما
02155432062 - 09358212832
ساعات کاری : همه روزه از ساعت 8 تا 19
Tarjomeyar.Client@gmail.com
Tarjomeyar.Career@gmail.com
مدیریت : Info@Tarjomeyar.com
شبکه‌های اجتماعی
کپی‌‌رایت © tarjomeyar.com ™ - تمامی حقوق متعلق به ترجمه‌یار است. 1398-1395

لطفا قبل از تماس با ما سوالات متداول و سیاست ما را مطالعه کنید.