در سایت ترجمه تخصصی ترجمه‌یار، قیمت ترجمه تخصصی انگیسی و فارسی متون، کتب، و مقالات به صورت رایگان توسط اپراتور دپارتمان ترجمه محاسبه می‌شود. محاسبه قیمت ترجمه، در درجه اول بر اساس تعداد کلمات فایل مبدا بسته به جزئیات و شرایط سفارش اعم از زبان مبدا و مقصد، درخواست ترجمه جداول، ویراستاری تخصصی جهت چاپ و انتشار به صورت کتاب یا ارسال به ژورنال علمی مانند ISI  تعیین می‌شود. شما می‌توانید پس از ثبت اطلاعات سفارش ترجمه و ارسال فایل خود را از طریق فرم ثبت سفارش ترجمه، از قیمت و زمان تخمینی تحویل ترجمه تخصصی متون خود آگاه شوید.


محاسبه قیمت ترجمه


کیفیت سفارش سرعت تحویل زمان تحویل قیمت ترجمه
پیشرفته + بازخوانی تخصصی معمولی تحویل ظرف 13 ساعت 12500 تومان
تخصصی + بازخوانی معمولی تحویل ظرف 13 ساعت 7500 تومان
عمومی معمولی تحویل ظرف 13 ساعت 5500 تومان

نکات پیرامون محاسبه و قیمت کلیه خدمات ترجمه :

 • در صورتی که به‌تازگی با گروه ترجمه‌یار آشنا شده‌اید، جهت اطمینان خاطر از کیفیت کلیه خدمات ترجمه، می‌توانید در توضیحات سفارش ترجمه خود، درخواست نمونه ترجمه دهید تا بخشی از محتوای شما به عنوان نمونه ترجمه ارائه شود، همچنین کارفرما می‌تواند جهت بررسی کیفی محتوای ترجمه شده، درخواست تحویل بخش به بخش نماید.
 • سطح پیشرفته بالاترین درجه کیفی به لحاظ نگارشی و علمی را داشته و بر اساس زمینه محتوا، مختص رساله دکتری و پایان‌نامه کارشناسی ارشد و ارسال متون و مقالات به ژورنال‌ها و مجلات بین‌المللی خارجی و داخل کشور است.
 • در صورتی که در انتخاب سطح کیفی ترجمه، شرایط و روش‌های پرداخت، نحوه محاسبه قیمت ترجمه به فرمت ژورنال و ...، سوال یا ابهامی دارید، می‌توانید از طریق تماس تلفنی، چت آنلاین در سایت و ارسال ایمیل، با مشاورین ما مکاتبه نمایید.
 • لیست قیمت‌ ترجمه هر کلمه از محتوای سفارش از انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی در قسمت پایین درج شده است، جهت تخمین حدودی قمیت ترجمه تخصصی متون، مقالات یا کتب خود، می‌توانید بر اساس تعداد کلمات محتوا، هزینه ترجمه را محاسبه کنید، اما پیشنهاد ما ارسال سفارش و قیمت گذاری رایگان توسط اپراتور ترجمه‌یار است. زیرا قیمت تمام شده بر اساس المان‌های محاسبه، کمتر از قیمت تخمینی به صورت کلمه‌ای است.
 • سفارش‌های فوری و نیمه فوری در زمان کمتری ترجمه شده و به همین جهت، قیمت ترجمه آنها بالاتر است
 • در هیچ یک از خدمات ترجمه در ترجمه‌یار، از ترجمه ماشینی یا نرم‌افزاری استفاده نشده و محتوا به صورت خط به خط ترجمه و همزمان تایپ می‌شود. هزینه تایپ رایگان است و تاثیری در قیمت ترجمه ندارد.

قیمت ترجمه انگلیسی به فارسی

ترجمه عمومی

کلمه/22 تومان
انگلیسی به فارسی
 • گارانتی زمان تحویل : دارد
 • اصلاحات / ضمانت کیفیت : 1 مرتبه / 5 روز
 • پشتیبانی : دارد
 • تحویل بخش به بخش : دارد
 • بازخوانی متن و ویرایش : دارد - بازخوانی معمولی
 • انتقال به فرمت مقالات علمی : ندارد

 • موارد کاربرد : ترجمه متن، کتاب و مقاله جهت انجام پروژه‌های کلاسی و دانشجویی، تولید محتوا و ...، به صورت عمومی و بدون ترجمه کلمات به صورت تخصصی

ترجمه تخصصی

کلمه/30 تومان
انگلیسی به فارسی
 • گارانتی زمان تحویل : دارد
 • اصلاحات / ضمانت کیفیت : 3 مرتبه / 1 ماه
 • پشتیبانی : دارد
 • تحویل بخش به بخش : دارد
 • بازخوانی متن و ویرایش : دارد - بازخوانی معمولی
 • انتقال به فرمت مقالات علمی : ندارد

 • موارد کاربرد : انجام پروژه‌های کلاسی و دانشگاهی، ارائه پاورپوینت و تحقیق، بررسی مفهومی موضوعی خاص جهت درک عمیق‌تر مفاهیم، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله، ارائه سمینار و کنفرانس و انجام تحقیقات آزمایشگاهی

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ترجمه

 

به طور کلی عوامل موثر بر قیمت ترجمه مقاله ، نامه‌های اداری، قراردادهای تجاری، پایان‌نامه‌ها، کتب تخصصی و عمومی به شرح زیر است :

 • تعداد کلمات : مهم‌ترین عامل موثر در قیمت ترجمه، تعداد کلمات فایل مبدا است.
 • کیفیت و سطح ترجمه : بسته به نوع سفارش و جلوگیری از هزینه‌های اضافی، قیمت ترجمه با توجه به زمینه محتوا و هدف از ترجمه متفاوت است.
 • سرعت تحویل : هر چه زمان کمتری برای ترجمه در اختیار باشد، مترجم باید با فشار بیشتری کار کند که همین موضوع باعث افزایش دستمزد مترجم می‌شود. جهت بررسی بیشتر به بخش ترجمه فوری مراجعه نمایید.
 • زبان مبدا و مقصد : در مورد برخی زبان‌ها، به دلیل کم بودن تعداد مترجمان مسلط و شاغل در امور ترجمه، قیمت ترجمه بالاتری تعیین می‌شود.
 • زمینه علمی متن : برخی از زمینه‌های علمی به دلیل کمبود مترجم یا پیچیدگی زبانی زمینه، قیمت ترجمه بیشتر است.
 • خدمات درخواستی : هزینه تایپ جداول، فرمول‌ها یا طراحی فرمت یک مجله خاص، به مجموع هزینه سفارش اضافه می‌شود.

 

تخفیف‌های قیمت ترجمه

 

تخفیف حجمی : هرچه میزان حجم سفارش (تعداد کلمات) بیشتر باشد، از 5 تا 10 درصد قیمت نهایی سفارش مشمول تخفیف می‌شود.

تخفیف‌ مناسبتی : به مناسبت‌های مختلف، از جمله اعیاد، روز دانشجو، نمایشگاه‌ها و ...، تخفیفاتی در هزینه ترجمه در نظر گرفته می‌شود که جهت آگاهی اعلام شده و در قیمت نهایی لحاظ می‌شود. 

لیست تخفیف‌های حجمی ترجمه
تعداد صفحات ترجمه تعداد کلمات ترجمه * تخفیف قیمت ترجمه
50 تا 100 صفحه 12500 تا 25000 4%
100 تا 200 صفحه 25000 تا 50000 6%
200 تا 400 صفحه 50000 تا 100000 8%
400 صفحه به بالا 100000 به بالا 10%

 

* هر 250 کلمه معادل یک صفحه می‌باشد.

 

تفاوت و ویژگی‌های سطوح ترجمه

 

ترجمه عمومی : ترجمه متون عمومی بدون کلمات تخصصی مانند کتاب داستان، رمان، دست‌نوشته، نامه و ...

موارد کاربرد : ترجمه عمومی از جمله متن، کتاب و رمان، محتوای وبلاگ‌ها ...

ویژگی‌ها : سطح مترجم پروژه عمومی، گارانتی زمان تحویل، ضمانت کیفیت

ترجمه حرفه‌ای : ترجمه متون و مقالات تخصصی علمی و دانشگاهی جهت امور کلاسی و دانشگاهی

موارد کاربرد :پروژه و تمرین دانشگاهی، ترجمه متن، کتاب و مقاله تخصصی علمی و پژوهشی

ویژگی‌ها : گارانتی زمان تحویل، ضمانت کیفیت، امکان تحویل بخش به بخش

ترجمه پیشرفته : ترجمه متون و مقالات تخصصی جهت چاپ و انتشار در ژورنال‌های معتبر علمی مانند ISI ،ISC، Scopus و ...

موارد کاربرد : متون علمی و تخصصی، چاپ در ژورنال‌ها، پایان‌نامه‌های دانشگاهی، ترجمه‌های شرکتی و بازرگانی، قراردادهای تجاری، ارائه به کنفرانس‌ها، ترجمه کتب تخصصی علمی

ویژگی‌ها : گارانتی زمان تحویل، ضمانت کیفیت، امکان تحویل بخش به بخش، بازخوانی ویژه، انتقال به فرمت مقالات علمی


یکی از مهم‌ترین پارامترها به منظور جلب رضایت مخاطبان و مشتریان در ترجمه‌یار، ارائه خدمات ترجمه تخصصی متون با قیمت مناسب و کیفیت بالاست. قیمت ترجمه تخصصی متون، مقالات و کتب انگلیسی و فارسی در سه سطح ارائه شده تا هزینه ترجمه متناسب با نیاز کارفرما باشد. قیمت ترجمه تخصصی مقالات جهت ارائه در ژورنال‌های علمی مانند ISI، بر اساس ژورنال هدف محاسبه شده و هر کدام قالب نوشتاری و درجه سختی مربوط به خود را دارد. جهت آگاهی از قیمت ترجمه تخصصی مقالات جهت ارسال به ژورنال، با ما تماس بگیرید.

خواندن 12054 دفعه

آخرین مطالب وبلاگ ترجمه‌یار

23 مرداد 1399
آیا خدمات ترجمه حرفه ای می توانند واقعاً به رشد و پیشرفت شغلی شما کمک کنند؟در طول یک دهه گذشته، به دلیل اینکه که پیشرفت های مهیج در فن آوری را مشاهده کرده ایم، خوش شانس بودیم. این تغییرات نه تنها بر ز...
3829 ضربه
27 تیر 1399
تایپ نیم‌فاصله در اندروید (Android)اگر گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید دارید نیاز است که ابتدا اپلیکیشن گوگل کیبورد را روی دستگاه خود نصب کنید. سپس کیبورد پیش فرض گوشی را به این کیبورد تغی...
36585 ضربه
26 تیر 1399
در هر رده شغلی، مادامی که سعی در شناسایی و ایجاد عواملی دارند که یک شغل با شرایط و ویژگی‌های رویایی و عالی را تشکیل دهند، همواره توانایی انجام کار در خانه یا اصطلاحا "دورکاری" ...
4385 ضربه
29 شهریور 1398
اگر قصد نگارش متون اصولی در هر زبانی را داشته باشیم، باید قواعد خاص نگارش آن زبان را رعایت کنیم. یکی از ویژگی‌های نگارشی در زبان فارسی، استفاده از نیم‌فصله در بین کلمات ترکیبی است. نیم‌فاصله‌ یک استان...
53701 ضربه
لوگوی سایت ترجمه یار

e-namad

ارتباط با ترجمه‌یار

02155432062 - 09358212832

واتس‌اپ : 09358212832

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 8 تا 19
[email protected]
کپی‌‌رایت © tarjomeyar.com ™ - تمامی حقوق متعلق به ترجمه‌یار است. 1398-1395

ارسال سفارش ترجمه

لطفا قبل از تماس با ما سوالات متداول و سیاست ما را مطالعه کنید.